aan het laden...
Special

MM100

31 mei t/m 4 juni 2026

In 2026 zou Marilyn Monroe 100 jaar zijn geworden. Haar invloed op film, mode en cultuur is ongeëvenaard en springlevend. Daarom vindt van 30 mei t/m 7 juni 2026 in Haarlem het MM100 Festival plaats: een veelzijdige viering van Marilyn als icoon, actrice, voorvechter van gelijke rechten en vrouw. In de FilmKoepel vertonen we drie absolute Monroe-klassiekers.

The Seven Year Itch
Special Klassieker

1955

The Seven Year Itch

Regisseur: Billy Wilder
Land: VS
Duur: 105

Richard Sherman verblijft alleen in New York terwijl zijn vrouw en zoon de zomer aan zee doorbrengen. Hij geniet van zijn tijdelijk vrijgezellenbestaan, maar hij is vastberaden om er geen gebruik van te maken.

Some Like it Hot
Special Klassieker

1959

Some Like it Hot

Regisseur: Billy Wilder
Land: VS
Duur: 119

Muzikanten Joe (Tony Curtis) en Jerry (Jack Lemmon) zijn getuige van een maffia-afrekening. Ze vermommen zich als vrouw en vluchten met een damesorkest naar Miami. De zangeres van het orkest is de aantrekkelijke Sugar Kane Kowalczyk (Marilyn Monroe)

Gentlemen Prefer Blondes
Special Klassieker

Gentlemen Prefer Blondes

Regisseur: Howard Hawks
Land: VS
Duur: 91

Showgirl Lorelei (Marilyn Monroe) is verloofd met de rijke Gus Esmond, maar diens vader vertrouwt haar niet en blaast het huwelijk af. Teleurgesteld reist ze samen met haar collega Dorothy Shaw (Jane Russel) per boot naar Frankrijk.

Meer Marilyn Monroe tijdens MM100

En dat is nog maar het begin. MM100 Festival brengt naast films ook theater, concerten, dans, een speciaal MM100-drankje, een expositie met meer dan 50 kunstenaars die geinspireerd zijn op Marilyn en nog veel meer.

Bekijk het hele programma

Meer Marilyn Monroe tijdens MM100